Kalendarz wydarzeń

VI Parada Lokomotyw TurKol.pl-MIĘDZYRZECZ 2019!

„Nietoperz”, „Gacek”, „Obra” to nazwy kilku z dziewięciu pociągów, które przyjadą 23 czerwca do Międzyrzecza na VI Paradę Lokomotyw. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie odbywający się w tym samym czasie Międzyrzecki Festiwal Smaków Świata.

 

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 na międzyrzeckim dworcu kolejowym przy placu Dworcowym. O godz. 10.03 zamelduje się tam pierwszy pociąg – „Farmer” z parowozem z Wolsztyna. Potem zameldują się tam kolejne składy: „Pojezierze”, „Obra”, „Pszczoła”, „Nocek”, „Drwal”, „Wojak”, „Gacek”, „Wiórek” i „Nietoperz”. Trzy z nich ciągnąć będą zabytkowe parowozy SM30 i TKh.

 

Mieszkańcy będą mogli pojechać nimi m.in. do Pszczewa i Wierzbna, Skwierzyny, Wierzbna, Sulęcina, a także do Nietoperka, gdzie miłośnicy kolejnictwa będą mogli przetestować znaną w regionie kolejkę ogrodową Jerzego Jóźwiaka.

 

Na godz. 14.00 zaplanowano paradę lokomotyw. Impreza zakończy się o godz. 18.00.

 

W poprzednich latach na międzyrzecką paradę przyjechało wielu turystów i miłośników kolejnictwa z Polski i zagranicy. – To wspaniała promocja naszego miasta i okolic – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.

 

Festiwal smaków

 

Uczestnicy nie muszą się martwić o prowiant, gdyż w sobotę i niedzielę na plac przed dworcem będzie areną Międzyrzeckiego Festiwalu Smaków Świata, który rozpocznie się już w sobotę, 22 czerwca.

 

Organizatorzy zapewniają, że festiwal będzie prawdziwą ucztą dla podniebienia. Do Międzyrzecza przyjadą food trucki z kulinarnymi specjałami z różnych stron świata.

 

Bilety na Paradę Lokomotyw

 

Organizatorzy parady zaznaczają, że ilość miejsc i biletów na pociągi jest ograniczona. Dlatego radzą zainteresowanym, żeby bilety rezerwować i kupować drogą internetową. Jak to zrobić? To bardzo proste! Formularze rezerwacji znajdziemy na stronie; www.TurKol.pl.

– Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
– W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo szczegóły dotyczące warunków zapłaty na podany adres poczty elektronicznej.
– Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób – przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Wpłaty gotówkowe nie będą przyjmowane! Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.

– Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną oraz fakturę.
– Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach.
– Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów będzie możliwy tylko na podstawie opłaconych rezerwacji potwierdzonych wystawioną fakturą.

W razie pytań i wątpliwości należy kontaktować się z infolinią TurKol.pl 603 366 366.

Data

23 Cze 2019

Czas

10:00 am - 7:00 pm

Lokalizacja

DWORZEC KOLEJOWY
Plac Powstańców Wielkopolskich 66-300, Międzyrzecz, Polska
Kategoria
URZĄD MIEJSKI

Organizator

URZĄD MIEJSKI
Telefon
+48 95 742 69 31
Email
um@miedzyrzecz.pl
X
QR Code